Mieszkam na krańcu wsi, w starym, biskupiańskim domu, otoczonym ogrodem i pięknym wiejskim krajobrazem. Tutaj życie charakteryzuje się stałością i spokojem a jego rytm wyznaczają pory roku. Projektuję i wykonuję różnorodne rękodzieło, wykorzystując otaczające mnie materiały: kamienie, drewno, metal, len, słomę, siano. Inspiruje mnie natura, muzyka, śpiew, taniec, które towarzyszą nieustannie mojemu życiu. Bardzo ważny dla mnie jest kontakt z naturą, praca w ogrodzie i czerpanie z niego zdrowego, świeżego, ekologicznego jedzenia.

W mojej twórczości często pojawiają się elementy ludowe, ponieważ mieszkam w mikroregionie folklorystycznym Biskupizna. To tu mieszkali moi dziadkowie, rodzice, teraz dorastają dzieci. Zgłębiam więc i kultywuję tradycję, kulturę i rękodzieło tego wyjątkowego i bliskiemu mojemu sercu regionu.

Pracownia rękodzielnicza powstała z mojej pasji do tworzenia rzeczy niepowtarzalnych i pięknych. Przyjemnością dla mnie jest tworzenie przedmiotów, które uczestniczą w życiu innych ludzi budząc pozytywne emocje . To unikatowe prezenty, dekoracje, malarstwo czy rzeźba tworzone z dobrą energia, starannością i miłością . Każda rzecz, drobiazg czy wielkoformatowa praca różnią się pociągnięciem kreski, kolorami lub detalami. Ogromną przyjemność sprawia mi gdy dany przedmiot spotyka swojego właściciela, gdy podarowany albo zakupiony staje się piękną ozdobą czyjegoś domu, ogrodu, garderoby. Zapraszam do obejrzenia mojego świata poprzez przedmioty, które tworzę.

2018 r.

  • Występowałam w programie ,,Pytanie na Śniadanie‘’ z zaprzyjaźnionym polsko-ukraińskim zespołem ,,DagaDana‘’ i Biskupianką Darią Andrzejewską. Promowałyśmy wideo sesję nagraną na Ukrainie w stylizacjach mojego autorstwa, oraz prezentowałyśmy kolekcję pięknych ponadczasowych stylizacji autorstwa ,,Biskupianek w Podróży‘’, którą to grupę nieformalną tworzymy ja i Daria.
  • Przed Świętami Wielkanocnymi ‘’Biskupianki w Podróży’’ promowały Biskupiznę w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Zaprezentowali się tam przedstawiciele 26 Lokalnych Grup Działania realizując wydarzenie ,,Europa przy Wielkopolskim Stole Wielkanocnym’’. Prezentowałam dekoracje, i tradycje wielkanocne, oraz uczestniczyłam w konferencji.
  • Malowałam filiżanki dla Pary Prezydenckiej.

2014 r.

  • Promowałam Wielkopolskę z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Prezentowałam tradycyjny strój biskupiański oraz zaprojektowaną przeze mnie kolekcję malowanych stylizacji inspirowanych Biskupizną łącząca tradycję z nowoczesnością.

2013 r.

  • 14-15 września znalazłam się w trójce twórców ludowych, reprezentujących województwo wielkopolskie na Dożynkach Prezydenckich w Spale. Do udziału w dożynkach zostałam zaproszona przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Ekspozycji rękodzieła towarzyszył pokaz malowania na tkaninie.